Ledovce v Itálii

Dovolená Itálie

Fascinují vás horští velikáni? Nechte se inspirovat našimi tipy na jarní či letní výpravu na italské ledovce. Nevšední zážitek z dílny matky přírody zaručen!

Passo Stelvio

Passo dello StelvioChcete si užít lyžování v letním období? Vydejte se do Itálie na ledovec Passo Stelvio. Stejnojmenné městečko, které leží 2760 metrů nad mořem, je nejvýše položeným střediskem s letním provozem v Alpách. Městečko je obývané pouze v létě. V letním období se lyžaři prohání na ledovci ve výškách mezi 3050 m a 3400 m. Na vrcholu vás oslní bohatá nabídka sjezdovek různých obtížností, snowpark a tři běžecké okruhy, které vedou až do výšky 3400 m. Užívání zimních radovánek v době, kdy v údolích teplota dosahuje 40°Celsia, se pro vás stane nevšedním zážitkem. Kromě lyžování nabízí okolí i další vyžití. Za návštěvu stojí Národní park Stelvio, vyznavači cykloturistiky se rádi projedou po trase Giro d´Italia a motocyklisti budou nadšeni z červencového srazu motocyklistů International Motorcycle Meeting.

Marmolada

MarmoladaNejvyšší vrchol italských Dolomit, ledovec Marmolada, se vypíná nad kouzelnou horskou vesničkou Malga Ciapela, která si i pře svoji vysokou návštěvnost udržuje svůj původní ráz.
Marmolada je oblíbeným cílem nadšených lyžařů i turistů. Svým příznivcům místní lyžařský areál nabízí na 15 km sjezdovek a krásné běžkařské tratě. Letní provoz areálu závisí na aktuálních sněhových podmínkách. K objevování fascinující alpské krajiny můžete zvolit nenáročné trasy, nebo oblíbené jištěné trasy – Via Ferrata. Stále častější jsou tu i milovníci horských kol. Při své návštěvě této perly italských Alp neopomeňte prohlídku historického muzea 1. Světové války a proslulý kostel na Punra Rocca, jenž posvětil papež Vojtyla.

Presena

Ledovec PresenaLedovec Presena umožňuje téměř celoroční lyžování v nadmořské výšce 3016 metrů. V jarních měsících zde můžete lyžovat a přitom se opalovat na svazích, sněhová pokrývka je zde i během vyšších teplot stále kvalitní. Dobré přírodní podmínky doplňuje systém umělého zasněžování na více než 50 kilometrech lyžařských tratí. V celé oblasti tak najdeme 65 km sjezdových tratí, z nichž je 15 modrých, 27 červených a 6 černých. Přeprava lyžařů je zajištěná 7 vleky, 19 sedačkovými a třemi kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 49 tisíc osob za hodinu.

Passo TonalePresena je oblíbeným celoročním výletním místem pro mnoho návštěvníků. Nejznámější městečko oblasti Passo Tonale nabízí turistům pestrou nabídku aktivit i v letním období. Středisko připravuje i různé aktivity pro děti, jako jsou všelijaké hry, představení, workshopy, bazén či škola jezdectví. Zavítat můžete i do místního botanického a mykologického centra. Vyzkoušet si můžete i rafting, golf, nordwalking a spoustu dalších aktivit. Opomenout bychom také neměli unikátní rezervace Stelvio National Park a Adamello Park. K příjemné dovolené uprostřed přírody láká i nedaleké horské městečko Ponte di Legno, které se rozkládá ve výšce 1 257.
Na své si tu přijdou vyznavači horolezectví, pěší turistiky i cyklisty. Adamello Bike Arena zahrnuje přes 500 km cyklistických stezek různých obtížností. Svému koníčku se tak můžete věnovat ve výškách 700 – 2600 m. n. m.

Schnalstal

Vernagtstausee, Schnalstal Lyžařské středisko na ledovci Schnalstal si díky své nadmořské výšce 3200 m udržuje kvalitní sněhovou pokrývku po celý rok. Do údolí vede cesta z lázeňského města Meran/Merano, po které zřejmě putoval známý muž z ledovce, zvaný také Ötzi, jehož mumie byla nalezena u schnalstalského ledovce. Schnalstal se chlubí 30 km sjezdových tratí různé náročnosti, 18 km běžeckých tratí, perfektně vybaveným snowparkem a 20 stezkami pro zimní túry. To vše je doplněné o fascinující výhledy na okolní velehory. Na své si tu proto přijdou všichni milovníci zimních radovánek a nuda tu opravdu nehrozí. Adrenalinu si můžete užívat i na dlouhé sáňkařské dráze a zábavu zaručuje i místní přírodní kluziště.

Celá oblast zaručuje pestré sportovní vyžití i v letní sezoně. Neváhejte tedy vyrazit na poznávací pěší túru. Nejnavštěvovanější cestou je Meraner Weg, která vás provede kolem přírodního parku Texelgruppe. Vyzkoušet také můžete tématické okruhy s doprovodem. Nevšedním zážitkem pro vás bude návštěva ledovcové jeskyně, v níž uvidíte dechberoucí hru světel. Až k jejímu vchodu se můžete nechat dovézt rolbou. Na své si v okolí Schnalstalu přijdou vyznavači horolezectví a v době tání sněhu i nevšedního raftingu. Využít můžete i nabídky nočního raftingu, jízdy na kajaku či kanoy. Děti i dospělí si můžou udělat projížďku na koních, nebo si vyzkoušet lukostřelbu. Jedno z největších lákadel představuje Archeopark, kde se můžete naplno vžít do doby života známého ledového muže Ötziho.